Co mi přišlo do cesty a na co mám papír? 

Ne vždycky jsem si věřila, a tak mám na spoustu věcí papír. Zkrátka si myslím, že pro předávání znalostí by měl člověk mít nejen zkušenost životní, ale též lektorskou. Mentorská a lektorská činnost je pro mě zodpovědnost k druhému člověku. Zároveň k němu vyjadřuji laskavost, uctivost a jsem důsledná.

A tak jsem se věnovala nějaký čas studiu toho, jak přenést na klientku své znalosti tak, aby mezi námi zůstávala otevřenost, pochopení a důvěra. Nazývá se to metadovednosti. Mými metadovednostmi je pohyb, otevřenost, spojení, empatie, dotek.  

certifikovaná lektorka, výcvik Lažanky

Jsem certifikovaná lektorka Mohendžodáro na úrovni profi, certifikovaná lektorka transformačních a katarzních OSHO meditací a také certifikovaná sportovní masérka a masérka Mohendžodáro.

Jsem bylinářka ze školy Akademie léčivých rostlin u lékárnice Karolíny Romáškové, kterou jsem studovala v r.2022.

 Miluji používání technik arteterapie. Prošla jsem letní kurzy arteterapie na Fakultě designu a umění L.Sutnara. Používám bohatou škálu výtvarných technik. Již dva roky lektoruji arteterapii v privátním centru pro léčbu závislostí ve Staré Boleslavi.

Miluji tanec. Uvolnění těla přes svobodný tanec je jednou z nejlepších metod, jak v sobě oživit ženu. Naučila jsem se tančit Kizombu na kurzech tance u Vitora Mendese. S mužem také tancujeme salsu a bachatu. U Moniky Rebcové a Mirky Papajíkové jsem se naučila techniky současného tance a práci s tanečním pohybem těla.

tantricka svatba lucie a kamil kubu a honza komeda z umeni milovaniBáječnými učiteli a přáteli jsou Katka Komedová a Honza Komeda z Umění milování. Jejich kurzy tantry a quodoushky mi daly úctu k partnerství, mužům a sobě. Prošla jsem s nimi přes moře temnoty a poznání hranic do jasného světla. Honza nám s Kamilem udělal nádherný svatební rituál. Nikdy nezapomeneme na tento zážitek.

 

Kateřina kramilošová, lucie kubu, tina radnic, lečivá síla temné bohyne

Kurzy pro novodobé kněžky u Katky Kramolišové jsou pak již třešinkou na dortu. Tyto rituály mě vrací ke kořenům a k vděčnosti za jasný život a temnou smrt. Setkání se slovanskými bohyněmi je kotva, ke které se mohu vždy vracet.

lucie kubu, michaela janu, monika sicovaV letech 2019 - 2022 mi bylo radostí asistovat u velkých kurzů po boku Moniky Sičové a Igora Samotného. Moničina persona je neuvěřitelným zdrojem, vedle kterého jsem mohla dále formovat svou lektorskou osobnost a lépe se tak dostat ke své esenci rozeného vůdce pro lepší společnost mezi námi. Igor je můj velmi laskavý lektor, který mě vždy podporoval.  

 

mohendžodáro v mlade boleslavi, Lucie kubu, michaela caslavova, ivana zadrazilova, alena jagerova, katerina srajerova cinovaNejkrásnějšími učitelkami jsou ženy na kurzech, které mi stále přinášejí nové a další pohledy na svět. Kurzy pro ženy jsem organizovala a lektorovala 2018 - 2022. Nyní se věnuji individuálnímu vedení.