Lucie Kubů

Jsem Lucie Kubů a loni jsem začala používat přídomek z Vrbiček.

lucie kubu z vrbicek,

Proč? Protože bydlíme v ulici Ve Vrbičkách se skvělou komunitou sousedů a máme to tu rádi.

Z tohoto místa, z naší zahrady je velká část bylin, které používám do směsí. Bydlí tu také můj manžel, jehož příjmení jsem přijala po svatbě v r. 2018. Stará se svým mužským dílem o to, abych měla jako žena bezpečí a přijetí. Mohu tak tvořit a rozšiřovat vše, co jsem se do teď naučila. Jsem tak mentorkou žen na jejich cestě ke své podstatě a vedu je ke spokojenému životu v těle ženy.

 

Ne vždy jsem byla taková. Byly doby, kdy jsem pracovala v turismu, měla rodinu se třemi dětmi, dům a dost peněz. A všechno perfektně fungovalo. Taková dobře zavedená a fungující firma. Jenže mi něco chybělo. Ženy to cítí velmi často a neumí to pojmenovat. A tak jsem v mezích racionálního života hodně pracovala, koupila investiční byty, chodila do posilovny, jezdila do wellnes, nechala si upravit prsa, chodila na kávičky a večírky s kamarádkama. Myslela jsem si, jak mě to naplňuje. Jenže tohle nefunguje dlouhodobě. A mě takový život přivedl do totálního sebezničení a po patnácti letech manželství a po třech dětech k rozvodu. Situace se nezlepšila ani pak, přestože jsem si myslela, že jsem v pohodě. Muži se o mě neprali. V zoufalství jsem se jednoho mého kamaráda zeptala, co mám dělat. A on mi doporučil Mohendžodáro.

A pak to bylo. Můj život od r.2014 má úplně nové dimenze a poznání. Prošla jsem nejnáročnějším rokem. Rokem seberozvoje a tantry, tance a nových přátelství. Do devíti měsíců od prvního dne setkání s Mohendžodárem jsem potkala mého muže snů. Již jsem nepochybovala, byl to on. A pak nastal v mé duši mír a v klidu jsem mohla doprožít období rodiny do bodu, než děti odejdou z domu.

A nyní mi pod rukama vzkvétá mnoho projektů…..

  • ….Mohendžodáro z Vrbiček

Vedu kurzy Mohendžodáro a další projekty, kde jsem mentorkou pro ženy v jejich rozvoji za cestou své vnitřní pohody a svobody. Mě samotné kurzy prospěly k spokojenosti v životě a nalezení ženského vnitřního klidu. Jsem ráda, že jsem ženou a mohu i dalším ženám ukazovat pozitiva principů Mohendžodáro, principů polarity a přijetí.

  • …byliny z Vrbiček

V sezoně sbírám byliny, tvořím z nich ženské intimní napářky, vykuřovadla, čaje a bylinné koupele. Dědictví bylin mám v rukou po mých předkyních v ženské linii. V časech, kdy jsem se věnovala naplno práci v turismu, jsem neměla na bylinky čas. Každé jaro mě volaly, ale já je slyšela. Ale říkala jsem jim, že později. Až odkvetly. Naštěstí se každé jaro ke mně vracely a já jim konečně před dvěma lety dala svůj čas. Mé ruce trhají, převrací, míchají a já jen koukám, jakou krásu umí.  A tak konečně mohu vidět to neuvěřitelné dědictví v plné síle a směsi, které vytvořím jsou hluboce harmonizující pro lidský organismus a napomáhají uzdravovat tělo i duši.

  • …rituální kazetky z Vrbiček

 jsou intuitivní a léčivé osobní kazetky pro ženy. Spojuji kolem sebe mnoho žen, které vyrábí domácí šperky, kosmetiku, výtvarno….  co vidím kolem sebe a tzv. seberu a spojím. Dárky přivolané průvodkyní – osobní panenkou nebo vílou, kterou si žena vybere - dostanou exponenciální hodnotu. Přes napojení na mou intuici píšu příběh ženy do jejího osobního dopisu. Tento projekt je ve výsledku na principu vin-vin-vin. Všechny tři zúčastněné strany se cítí, že mají z věci přínos  - obdarovaná, tvůrkyně i já. Nikdo není schovaný ani opomenutý.

Toto je můj úkol, s kterým jsem přišla na tento svět. Spojovat a vést společnost k lepšímu žití, ke svobodě a radosti. Ke zhmotňování duševních hodnot ve prospěch všech.

Své znalosti jsem také posbírala a uplatňuji ve službách wellness:

  • ...manikúra, pedikúra a masáže z Vrbiček
Co dalšího mi přišlo do cesty, prošlo tělo skrz a zůstalo?

Miluji umění, barvy, současné divadlo a tanec.

Ne vždycky jsem si věřila, a tak mám na spoustu věcí papír. Zkrátka si myslím, že předávat dál znalosti by mělo mít nejen zkušenost životní, ale též lektorskou. Mentorská a lektorská činnost je pro mě zodpovědnost k druhému člověku a zároveň k němu vyjadřuji laskavost, uctivost a jsem důsledná. A tak jsem se věnovala nějaký čas studiu toho, jak přenést na klientku své znalosti tak, aby zůstávala otevřenost, pochopení a důvěra. Klíčové je odosobnění jiných vlivů a soulad s klientem.

certifikat katarznich technik

 

Miluji používání technik arteterapie. Prošla jsem letní kurzy arteterapie na Fakultě designu a umění L.Sutnara. Požívám bohatou škálu technik práce s mandalama a nomindové výtvarné techniky.

Miluji tanec. Uvolnění těla přes svobodný tanec je jednou z nejlepších metod, jak v sobě oživit ženu. Naučila jsem se tančit Kizombu na kurzech tance u Vitora Mendese. S mužem také tancujeme salsu a bachatu. U Moniky Rebcové jsem se naučila techniky současného tance a práci s tanečním pohybem těla.

tantricka svatba lucie a kamil kubu a honza komeda z umeni milovani

Báječnými učiteli a přáteli jsou Katka Komedová a Honza Komeda z Umění milování. Jejich kurzy tantry a quodoushky mi daly úctu k partnerství, mužům a sobě. Prošla jsem s nimi přes moře temnoty a poznání hranic do jasného světla. Honza mě s Kamilem udělal nádherný tantrický svatební rituál. Nikdy nezapomeneme na tento zážitek.

Kurzy Kněžských rituálů u Katky Kramolišové jsou pak již třešinkou na dortu. Rituály mě vrací ke kořenům a k vděčnosti za jasný život a temnou smrt. Setkání se slovanskými bohyněmi je kotva, ke které se mohu vždy vracet.

lucie kubu, michaela janu, monika sicova

Za poslední roky mi bylo radostí asistovat u velkých kurzů po boku Moniky Sičové a Igora Samotného. Moniky persona je neuvěřitelným zdrojem, kde jsem mohla dále formovat mou lektorskou osobnost. Mohla jsem se tak lépe dostat se ke své esenci rozeného vůdce pro lepší společnost mezi námi. Igor je můj velmi laskavý lektor, který mě vždy podporoval.  

 

mohendžodáro v mlade boleslavi, Lucie kubu, michaela caslavova, ivana zadrazilova, alena jagerova, katerina srajerova cinova

Nejkrásnějšími učitelkami jsou ženy na kurzech, které mi stále přinášejí nové a další pohledy na svět.