Lucie Kubů

Jsem Lucie Kubů a loni jsem začala používat přídomek z Vrbiček.

lucie kubu z vrbicek,

Proč? Protože bydlíme se skvělou komunitou sousedů v ulici Ve Vrbičkách  a máme to tu rádi.

Z tohoto místa, z naší zahrady je velká část bylin, které používám do směsí. Bydlí tu také můj manžel, jehož příjmení jsem přijala po svatbě v r. 2018. Stará se svým mužským dílem o to, abych měla jako žena bezpečí a přijetí. Mohu tak tvořit a rozšiřovat vše, co jsem se do teď naučila. Jsem tak mentorkou žen na jejich cestě ke své podstatě a vedu je ke spokojenému životu v těle ženy.

 

Ne vždy jsem byla taková. Byly doby, kdy jsem pracovala v turismu, měla rodinu se třemi dětmi, dům a dost peněz. A všechno perfektně fungovalo. Taková dobře zavedená a fungující firma. Jenže mi něco chybělo. Ženy to cítí velmi často a neumí to pojmenovat. A tak jsem v mezích racionálního života hodně pracovala, koupila investiční byty, chodila do posilovny, jezdila do wellnes, nechala si upravit prsa, chodila na kávičky a večírky s kamarádkami. Myslela jsem si, jak mě to naplňuje. Jenže tohle nefunguje dlouhodobě. A mě takový život přivedl k totálnímu sebezničení a po patnácti letech manželství k rozvodu. Situace se nezlepšila ani pak, přestože jsem si myslela, že jsem v pohodě. Muži se o mě neprali. V zoufalství jsem se jednoho mého kamaráda zeptala, co mám dělat. A on mi doporučil Mohendžodáro.

A pak to bylo. Můj život má r.2014 úplně nové dimenze a poznání. Prošla jsem nejnáročnějším rokem. Rokem seberozvoje, tance a nových přátelství. Do devíti měsíců od prvního dne setkání s Mohendžodárem jsem potkala muže svých snů. Již jsem nepochybovala, byl to on. A pak se začal v mé duši usidlovat mír a v klidu jsem mohla prožít období rodiny do bodu, než děti odejdou z domu.

A nyní mi pod rukama vzkvétá mnoho projektů…

Má cesta k bylinám.

V sezoně sbírám byliny, tvořím z nich ženské intimní napářky, vykuřovadla, čaje a bylinné koupele. Dědictví bylin mám v rukou po mých předkyních v ženské linii. V časech, kdy jsem se věnovala naplno práci v turismu, jsem neměla na bylinky čas. Každé jaro mě volaly a já je slyšela. Ale říkala jsem jim, že později. Až odkvetly. Naštěstí se každé jaro ke mně vracely a já jim konečně před dvěma lety dala svůj čas. Mé ruce trhají, převrací, míchají a já jen koukám, jakou krásu umí.  A tak konečně mohu vidět to neuvěřitelné dědictví v plné síle. Směsi, které vytvořím, jsou hluboce harmonizující pro lidský organismus a napomáhají uzdravovat tělo i duši.

Co je pro mě projekt Intuitivní kazetky z Vrbiček?

 Spojuji kolem sebe mnoho žen, které vyrábějí domácí šperky, kosmetiku, výtvarno. Dávám dárkům od tvůrkyň exponenciální hodnotu. Přes napojení na mou intuici píšu příběh ženy do jejího osobního dopisu. Tento projekt je ve výsledku na principu vin-vin-vin. Všechny tři zúčastněné strany cítí, že mají z věci přínos – obdarovaná, tvůrkyně i já. Nikdo není schovaný ani opomenutý.

Toto je můj úkol, s kterým jsem přišla na tento svět. Spojovat a vést společnost k lepšímu žití, ke svobodě a radosti. Ke zhmotňování duševních hodnot ve prospěch všech.

  Lucie Kubů dnes: 

  Jsem žena mnoha činností. Moje velká vize je, aby se ženy cítily dobře a rády ve svém těle.  Aby věděly, že být ženou je příjemné.

  Aby se femninismus započatý v 20. stol. dostal do cíle. Již není nutné být v kalhotech mužů. Již si můžeme stoupnout do své síly skutečně jako ženy. 

  Vedu celostní transformační kurzy pro skupiny i individuální mentoring. Prošla jsem školami bodyworkingu, Mohendžodáro, moderního tance či arteterapie. Miluji barvy, tanec, umění a propojování.   

  Co mi přišlo do cesty a na co mám papír? 

  Ne vždycky jsem si věřila, a tak mám na spoustu věcí papír. Zkrátka si myslím, že pro předávání znalostí by měl člověk mít nejen zkušenost životní, ale též lektorskou. Mentorská a lektorská činnost je pro mě zodpovědnost k druhému člověku. Zároveň k němu vyjadřuji laskavost, uctivost a jsem důsledná.

  A tak jsem se věnovala nějaký čas studiu toho, jak přenést na klientku své znalosti tak, aby mezi námi zůstávala otevřenost, pochopení a důvěra. Klíčové je odosobnění jiných vlivů a soulad s klientem.

   

  certifikat katarznich technik

   

  Miluji používání technik arteterapie. Prošla jsem letní kurzy arteterapie na Fakultě designu a umění L.Sutnara. Používám bohatou škálu technik práce s mandalami a jiné výtvarné techniky.

  Miluji tanec. Uvolnění těla přes svobodný tanec je jednou z nejlepších metod, jak v sobě oživit ženu. Naučila jsem se tančit Kizombu na kurzech tance u Vitora Mendese. S mužem také tancujeme salsu a bachatu. U Moniky Rebcové jsem se naučila techniky současného tance a práci s tanečním pohybem těla.

  tantricka svatba lucie a kamil kubu a honza komeda z umeni milovani

  Báječnými učiteli a přáteli jsou Katka Komedová a Honza Komeda z Umění milování. Jejich kurzy tantry a quodoushky mi daly úctu k partnerství, mužům a sobě. Prošla jsem s nimi přes moře temnoty a poznání hranic do jasného světla. Honza nám s Kamilem udělal nádherný svatební rituál. Nikdy nezapomeneme na tento zážitek.

  Kurzy pro novodobé kněžky u Katky Kramolišové jsou pak již třešinkou na dortu. Tyto rituály mě vrací ke kořenům a k vděčnosti za jasný život a temnou smrt. Setkání se slovanskými bohyněmi je kotva, ke které se mohu vždy vracet.

  lucie kubu, michaela janu, monika sicova

  Za poslední roky mi bylo radostí asistovat u velkých kurzů po boku Moniky Sičové a Igora Samotného. Moničina persona je neuvěřitelným zdrojem, vedle kterého jsem mohla dále formovat svou lektorskou osobnost a lépe se tak dostat ke své esenci rozeného vůdce pro lepší společnost mezi námi. Igor je můj velmi laskavý lektor, který mě vždy podporoval.  

   

  mohendžodáro v mlade boleslavi, Lucie kubu, michaela caslavova, ivana zadrazilova, alena jagerova, katerina srajerova cinova

  Nejkrásnějšími učitelkami jsou ženy na kurzech, které mi stále přinášejí nové a další pohledy na svět.