Lucie Kubů

lucie kubu z vrbicek, Jsem průvodkyně životem žen.

Svými projekty podporuji ženy na cestě ke své ženské energii. Získají tak kvalitnější život a jsou zdravější.

Bydlíme v ulici Ve Vrbičkách a máme to tu rádi.

Z naší zahrady je velká část bylin, které používám do čajů a směsí. Bydlí tu také můj manžel, jehož příjmení jsem přijala po svatbě v r. 2018. Stará se svým mužským dílem o to, abych měla jako žena bezpečí a přijetí. Mohu tak tvořit a rozšiřovat vše, co jsem se do teď naučila. 

Ne vždy jsem byla taková. Byly doby, kdy jsem pracovala v turismu, měla rodinu se třemi dětmi, dům a dost peněz. A všechno perfektně fungovalo. Taková dobře zavedená a fungující firma. Jenže mi něco chybělo. Ženy to cítí velmi často a neumí to pojmenovat. A tak jsem v mezích racionálního života hodně pracovala, koupila investiční byty, chodila do posilovny, jezdila do wellnes, nechala si upravit prsa, chodila na kávičky a večírky s kamarádkami. Myslela jsem si, jak mě to naplňuje. Jenže tohle nefunguje dlouhodobě. A mě takový život přivedl k totálnímu sebezničení a po patnácti letech manželství k rozvodu. Situace se nezlepšila ani pak, přestože jsem si myslela, že jsem v pohodě. Muži se o mě neprali. V zoufalství jsem se jednoho mého kamaráda zeptala, co mám dělat. A on mi doporučil Mohendžodáro.

A pak to bylo. Můj život má r.2014 úplně nové dimenze a poznání. Prošla jsem nejnáročnějším rokem. Rokem seberozvoje, tance a nových přátelství. Do devíti měsíců od prvního dne setkání s Mohendžodárem jsem potkala muže svých snů. Již jsem nepochybovala, byl to on. A pak se začal v mé duši usidlovat mír. 

A nyní mi pod rukama vzkvétá mnoho projektů…

Má cesta k bylinám. 

Co je pro mě unikátní projekt kazetky z Vrbiček? 

Vyšel z možnosti podpořit tvůrkyně a jejich dary. V naladění na svou intuici pro tebe vybírám dárky - tvé kotvy. Pak pro tebe píšu osobní dopis. Při psaní mi před očima vyvstane část tvého života, která potřebuje podpořit a posílit. V dopise tak najdeš návod, jakým způsobem budeš používat předměty právě ty. Ukotvíš si nové zvyky, aby jsi byla silnější, ženštější, stála si víc za sebou, podpořila svou intuici... cokoliv, co právě teď je tvé téma.

Každá kazetka je originál, jako se nikdy neopakuje žádná žena.

Lucie Kubů dnes: 

Jsem žena mnoha činností. Moje velká vize je, aby se ženy cítily dobře a rády ve svém těle.  Aby věděly, že být ženou je příjemné.

Vnímám, že se feminismus započatý v 20. stol. může nyní transformovat do nové podoby. Již není nutné být v kalhotách mužů nebo bojovat za svá práva. Již si můžeme stoupnout do své síly skutečně jako ženy. 

Vedu celostní transformační kurzy pro skupiny i individuální mentoring. Prošla jsem školami Mohendžodáro a embodyment, moderního tance či arteterapie.

Miluji barvy, tanec, umění a propojování.   

Co mi přišlo do cesty a na co mám papír?