Máš mně v balíčku!

Je pět ráno a vrtím se ve stanu, už mi nejde spát. Ruším tím mého muže, který by jinak spal až do osmi. Jenže je léto a již je světlo. V kempu slyším pár zvuků, jak jde někdo na záchodky. A taky slyším to nádherné ticho Dolomit. Ještě se párkrát přetočím s nadějí,  že usnu na druhém boku líp, než na tom předtím. Kamil mě pokaždé láskyplný obejme, trpělivě, pevněji a s nadějí,  že už se otáčet nebudu.  Většinou to funguje. Jako na potvoru dneska nic. Abych ho nerušila, tak vstanu a jdu na procházku.  
U snídaně se tomu smějeme.  A říkám mu:  "Jo, to máš v balíčku, vzal sis mě i s tím, to je součástí." 
Jsme doma a kumuluje se vyhrocená situace. Taková běžná domácí  rutina. Až se rozčílím kvůli něčemu naprosto banálnímu. Asi to znáte.  A Kamil na mě kouká s výrazem - ještě že tě  to brzy přejde a bude to v pohodě. Bere to, že to je součástí balíčku mého Já. Že jeho žena má emoce, které čas od času vyletí ven. A s láskou a trpělivě mě  objímá, aby to přešlo. Nikdy jsem od něj neslyšela urážku ani ponížení za to, jaká jsem v mých pokleslých okamžicích života.   
Je osm věcer a Adam se ptá,  jestli může jít na návštěvu ke kamarádovi. Jakože hned. A Kamil mu pedagogicky a trpělivě vysvětluje,  že večer se na návštěvu nechodí. Někdy mám pocit, jak musí "strašně trpět" v týhle rodinný partě. Asi půjde rovnou do nebe, očistec již má za sebou. I moje děti bere jako součást mého balíčku.  Patří ke mě a jsou tu s námi, všechny tři. 
Jsem takový kompletek se všema mýma charakteristickýma rysama. I s těma , které se mu nelíbí a taky s těma,  které se nelíbí mě. Je to součástí mé podstaty. To jsem Já.  Pracovala jsem hodně na odházení spousty masek, které si člověk životem nasazuje. Potkali jsme se v okamžiku,  kdy nám jich zbylo tak málo,  že si vidíme vzájemně do našeho nitra. Jako bychom se znali roky. A vzájemně se respektujeme a uznáváme a milujeme takoví,  jací jsme. S celým balíčkem.  
Svět bude mnohem tolerantnější, až budeme jeden druhého vzájemně přijímat jako celek. Učme se toleranci toho druhého a berme ho jako takový balíček vlastností. Neukazujme své lepší Já jen tím,  že budem kritizovat toho druhého a lézt do výšky po jeho zádech. Respektujme druhou osobu a nepřekračujme její  hranice.

Zanechat komentář